Hakkımda

AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi
Yunus Köse

1990 yılında Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğan Köse, ilk öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra orta öğrenimine ve liseye İstanbul'da devam etti.

İstanbul Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde sürdürmektedir.

2014 yılından itibaren Üsküdar Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen gençlik çalışmalarında aktif rol aldı. Üsküdar Gençlik Akademisi ve Üsküdar Gençlik Merkezi Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Yaklaşık 3 yıl boyunca yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, AK Parti Genel Merkezinin 2016 yılında düzenlediği “Gençlik ve Belediye” temalı yarışmada Üsküdar Belediyesi Türkiye 3.sü oldu.

2017 yılından bu yana kendi kurmuş olduğu Teknoloji, Tasarım ve İletişim Şirketinin yanında Yazılım ve Ar-Ge sektöründe çalışmalarında devam etmektedir.

Siyasi hayatına 2009 yılında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nda başlayan Köse, 2010-2012 yılları arasında AK Parti Marmara Üniversitesi Okul Başkanlığı görevini yürüttü.

2013-2014 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Komisyon Üyeliği yapan Köse, 2015-2016 yılları arasında gerçekleştirilen 4. Olağan Kongre ile birlikte AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2015-2016 yılları arasında Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

2016 Şubat ayından itibaren Üsküdar Gençlik Kolları Başkanlığı görevine atandı. İki yıllık İlçe Başkanlığı görevinin ardından 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Merkez Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde MKYK Üyeliğine seçildi.

Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Üyeliği, Marmara Genç Vizyon Kulübü Başkanlığı, YÖK Türkiye Öğrenci Konseyi Koordinatörlüğü ve Uluslararası Araştırmalar Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği gibi bir çok sivil toplum hareketinde görev aldı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Köse, evli ve 1 çocuk babasıdır